Grade Club Team Lists

Team lists for West End Senior and Women's Grade Grand Finals

A Grade

 

Tea Tree Gully

Port Adelaide

T Evans

T Cronin

J O'Hara

A Hosking

M Cuconits

T Head

T Davey

M Weaver

S Stolcman

A Somerfield

B Evans

N Winter

 

J Hoffman

J Thomas

S Gilmour

S Chatto

R Parker

A Dilley

A Umpherston

M Weeks

A McDonald

T Ludeman

B McDonald

N Benton

J Rosenthal

 

 

B Grade

 

Kensington

Northern Districts

A Chapman

J Leiman

S Aufderheide

T Brinsley

S McNeil

P Connelly

S Schwerdt

N Mosey

S Blackmore

B Connelly

J Dalton

E Greeves

 

P Hunter

A Frick

T Gogoll

M Thomas

T Burge

M Williams

A Hewett

M Hanson

T Panagiotou

T Goers

A Perkins

 

 

C Grade

 

East Torrens

Glenelg

 

J Roach

D Miller

M Angley

L Beenham

C Broad

J Fishwick

M Curtis

S Fielding

A Bull

B Oates

M Lee

R Pearl

 

 

D Grade

 

Tea Tree Gully

Glenelg

Z Phillips

C Graeber

D Judd Smith

L Simatos

C Ryan

A Brugioni

R Rostrom

M Cronin

P Hills

S Macintyre

L Atkinson

 

A Capp

L Combes

B Millman

L Mill

D Moroney

S Davis

S Applegarth

M Zovi

M Mills

J Gentle

S Rademacher

B McHugh

 

 

Women’s A Grade

 

Northern Bullets

Kensington

N Iles

R Pollard

N Mentha

F Mansell

S Morrison

T McPharlin

B Perry

C Scheer

K Stockley

A Knight

H Perry

N Fielke

 

E Sheridan

A Norris

S Daly

A Plumridge

B Patterson

B Morgan

S Lowe

C Fiebig

J Hill

K Pope

S Jameson

J Doecke

 

 

Women’s B Grade

 

Adelaide University

West Torrens

R Fromene

A Gajewska

J Alvaro

N Owens

C Gouveia

T Jackson

S Moriarty

B Schembri

A Worswick

J Hedges

K Tulloch

M Spessatto

 

J Joseph

L Murray

E Falconer

T Mackrill

C Edmunds

L Niejalke

T Roberts

C Ward

A Symonds

T Juhasz

A McCauley

 

Team lists for West End Senior and Women's Grade Semi Finals

A Grade

 

Kensington

Port Adelaide

Woodville

Tea Tree Gully

J Brown

E Opie

J Panelli

E Young

M Klinger

A O'Brien

J Smith

A Ross

G Clarence

T Brinsley

D Brown

 

 

 

 

J Hoffman

J Rosenthal

R Parker

J Thomas

S Chatto

B Webber

A Dilley

A McDonald

T Ludeman

M Weeks

B McDonald

A Umpherston

N Benton

S Gilmour

 

A Sayers

R Sawade

C Tietjens

C McInerney

S Coles

H Nielsen

A Bleakley

C Sayers

T Andrews

B Turley

T Clark

 

 

 

 

T Evans

S Stolcman

J O'Hara

T Head

T Davey

M Cuconits

A Somerfield

B Evans

M Weaver

N Winter

T Cronin

 

 

 

 

 

B Grade

 

Woodville

Northern Districts

Tea Tree Gully

Kensington

J Birchamore

R Evans

M Blain

J Wohling

P Wilson

S McNally

T Doimo

R Carter

L Francesca

W Peters

S Kapoor

M Fregona

 

P Hunter

A Frick

T Gogoll

M Thomas

T Burge

M Williams

M Hanson

A Hewett

T Wilson

T Goers

A Perkins

 

J Holliday

B Atkinson

S Reilly

R Johnson

A Mossop

S Payne

A Hosking

I Sturmer

D Stuart

S Nottle

S Todd

 

S Schwerdt

S Aufderheide

J Leiman

B Connelly

J Dalton

A Chapman

S McNeil

P Connelly

N Mosey

S Blackmore

E Greeves

 

 

C Grade

 

Adelaide University

Glenelg

Northern Districts

East Torrens

L Smoker

D Chetry

D Spraakman

T Abbot

S Lemm

K Pegu

P Golding

K Pietrzak

S Redfern

S Jarwal

S Atterton

 

J Roach

D Miller

M Angley

L Beenham

C Broad

J Fishwick

M Curtis

S Fielding

A Bull

B Oates

R Pearl

M Lee

 

K Giniotis

J Dent

C Gattemayr

T Bray

T Panagiotou

J Mordaunt

S Suridge

A Arifi

J Thomas

B Annear

J Marslen

 

 

 

D Grade

 

Tea Tree Gully

Kensington

East Torrens

Glenelg

Z Phillips

C Graeber

D Judd Smith

L Simatos

R Rostrom

C Ryan

A Brugioni

B Whitehead

L Atkinson

S Macintyre

M Cronin

 

B Johnswood

J Risby

B Frost

N Dhami

F Collis

L Allen

H Cranendonk

L Scanlon

B Williamson

S Harms

K Fujiki

A Bate

 

 

A Capp

L Combes

B Millman

W Forster

S Davis

M Zovi

S Applegarth

M Mills

J Gentle

L Mill

S Rademacher

B McHugh

 

 

Women’s A Grade

 

Northern Bullets

Sturt

Kensington

West Torrens

N Iles

R Pollard

N Mentha

FL Mansell

S Morrison

T McPharlin

B Perry

C Scheer

K Stockley

A Knight

H Perry

N Fielke

 

E Bartlett

F McDonald

JL Howie

A O'Neil

R Peate

A Price

C Galbraith

J Conlon

S Oates

M Schutt

M Green

 

E Sheridan

A Norris

S Daly

A Plumridge

B Patterson

B Morgan

S Lowe

C Fiebig

J Hill

K Pope

S Jameson

J Doecke

 

A Eyles

C McCarthy

J Winson

S Smith

B Cheetham

L Ebsary

L Williams

T Gordon

B Harris

A Moritz

L McCarthy

K Williams

 

 

Women’s B Grade

 

Adelaide University

Prospect

West Torrens

Sturt        

R Fromene

A Gajewska

J Alvaro

N Owens

C Gouveia

T Jackson

S Moriarty

B Schembri

A Worswick

J Hedges

K Tulloch

M Spessatto

 

 

J Joseph

L Murray

E Falconer

T Mackrill

C Edmunds

L Niejalke

T Roberts

C Ward

A Symonds

T Juhasz

A McCauley

 

 

 

Team lists for West End Senior Grades Round 13

 

Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

S Darling

M Cormack

A Lidiard

S Raphael

J Barnes

T Lawford

D Payne

S Cabot

C Valente

P Neate

C Geddie

 

A Cormack

M Cheek

L Lavender

J Craig

C Burnett

M Dyer

G Heliotis

E Ellis

V Valente

J Erickson

B Dingle

 

R Mc Lean

C Bullard

S Madigan

M Wallis

L Clark

W Marshallek

S Krishnamurthy

J Kain

A Sareen

N Fisher

S Powell

 

S Buchanan

P Suri

B Todd

J Kempster

N Patterson

B Fallon

A Mc Lean

C Lithgow

L Swain

B Heath

B Sutton

 

 

Adelaide University Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

P Wilson

L Crocker

D Muldoon

N Bailey

L Oswald-Jacobs

K Patil

R Afraz

L Mills

P Allegretto

J Logan

B Hilliard

 

L Johnston

A Armstrong

A Laslett

B Giarola

A Tam

A Chauhan

A Catt

J Fisher

H Mugford

K Jeffs

M Douglas

 

L Smoker

D Chetry

D Spraakman

T Abbot

P Golding

K Pegu

S Jarwal

K Pietrzak

S Redfern

S Atterton

S Lemm

 

J Ball

B Palmer

C Smith

C Millwood

J Hoskin

K Mannaperuma

B Newton

M Varvounis

R Stork

H Mehta

M Douglas

 

 

Glenelg District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

C Bailey

J Munting

J Pudney

B Bullimore

T Plant

D Irvine

M Nobes

A Carey

J Botha

A Patel

N Clayfield

 

JL Winter

M Tonkin

T Edwards

L Adams

S Rice

N Schollar

J Douvlos

C Dand

D Kerr

M McFadyen

H Cunningham

 

J Roach

R Pearl

M Angley

C Broad

J Fishwick

S Fielding

A Bull

B Oates

M Curtis

M Lee

D Miller

 

W Forster

B McHugh

B Millman

A Capp

S Davis

S Applegarth

M Mills

S Rademacher

L Mill

J Gentle

L Combes

 

 

East Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

 

 

 

 

 

Kensington District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

 

 

 

 

 

Port Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Hoffman

J Thomas

R Parker

S Gilmour

A Dilley

M Weeks

T Ludeman

B McDonald

J Rosenthal

A Umpherston

N Benton

 

D Monger

L Rivett

R Pivetta

B Webber

L Mc Coll

S Chatto

L Draper

T Badman

J Kessell

P Cook

L Hammond

 

J Ashby

T Wilson

J Ferguson

A Mills

J Daw

G Kearsley

M Renfrey

B Staszuk

T Settre

B Brame

B Foster

 

P Finnie

S Hawkins

C Pivetta

A Elliott

W Abineri

C Roberts

D Roberts

M Gates

B Fry

 

 

 

 

Prospect District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

 

 

 

 

 

Southern District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Sboro

H Stone

P Jolly

G Putland

N Bowen

B McCormack

M Sugg

J Barrett

C O'Connor

S Tanner

R Barrett

T Joraslafsky

 

A Zammit

T Cotter-Gilles

J Gurney

P Jolly

S Phillips

B Trigg

J Riley

T Murphy

J McCormack

A Cornelius

C McIvor

J Grzyb

 

M Sumner

J Marshall

J deHeus

J Gurney

C Franceschini

A Zrim

D Bruce

A Steele

J McDougall

J Golding

J Samarcq

M Cuming

 

M Bruce

J Reid

J Taylor-Wilson

J deHeus

T Walton

S Williams

A Turner

A Willoughby

V Nizzola

T Scott

T Hughes

B Samarcq

 

 

Sturt District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Weatherald

M Parker

M Partington

B Davis

C Borgas

M Schlicker

A Gregory

S Roberts

C Harper

Z Kulesza

S Claring-Bould

 

B Schlicker

F Durham

H Robinson

T Watson

J Machin

A Vanderzon

J Latchford

A Schiller

N Van Eekeren

D Wyatt

L Parker

 

T Young

A Bahzad

S Howard

B Slater

T Laity

K Read

R Middleton

W Latchford

C Parker

G Sandhu

D Thomson

 

M Barber

W Baird

J Greber

A McFarlane

K Sinodinos

T Aitchison

K Middleton

B Kanck

J Baird

J Sexton

H Strachan

 

 

Tea Tree Gully District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

M Weaver

T Cronin

I Sturmer

S Nottle

T Evans

B Evans

A Hosking

T Head

N Winter

T Davey

A Somerfield

M Cuconits

 

A Mossop

S Reilly

M Gibson

D Stuart

S Todd

B Atkinson

J Holliday

R Johnson

S Payne

I Sturmer

J O'Hara

 

C Zadow

J Macey

M Primer

A Hunter

D Barbaro

C Polyak

C Graser

J Chapman

M Hosking

L Atkinson

S Macintyre

 

Z Phillips

D Judd Smith

C Ryan

L Simatos

R Rostrom

A Brugioni

M Cronin

M Williams

B Whitehead

C Graeber

P Hills

 

 

West Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

K Smith

P George

B Williams

T Woolford

C Ferguson

H Drew

A Chad

C Mickan

J Burridge

D Drew

D Cullen

 

D Voyzey

P Fisher

T Derham

S Moroney

B Cocks

C O'Reilly

E Laubscher

D Clarke

M Ferraro

S Krieg

B Hutchinson

 

T Maegraith

O McDowall

S Weinmann

N Maegraith

J Capel

B Pedler

B Galletti

A Hughes

D Bourn

M Schulze

T Negerman

 

S Johnson

J Dugan

S Moss

D Joseph

D Krieg

S Fulton

B Fulton

T Cousins

M Cocks

T Carey

A Sonnenburg

 

 

Woodville District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Sayers

C Tietjens

R Sawade

C McInerney

S Coles

H Nielsen

C Sayers

A Bleakley

T Doimo

T Andrews

B Turley

 

J Birchmore

R Evans

M Blain

P Wilson

S McNally

R Carter

L Francesca

S Kapoor

M Fregona

H Thoman

T Clark

 

B Cousins

S Harrison

L Marchioro

B Gutsche

C Smith

T Hodgson

J Wohling

L Langmead

A Maidment

C Billett

J Pettit

 

M Huppatz

H Gowda

P Leonello

T Pillion

R Kotwal

B Rankine

T Pillion

J Reardon

J Smart

T Carter

M Ehrlich

C Smart

 

 

Team lists for West End Senior Grades Round 12

Adelaide University Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

P Wilson

L Crocker

H Voigt

N Bailey

L Oswald-Jacobs

K Patil

R Afraz

L Mills

P Allegretto

J Logan

B Hilliard

 

A Tam

D Muldoon

K Jeffs

T Abbot

A Catt

T Tennant

L Johnston

P Golding

J Fisher

S Lemm

H Mugford

 

L Smoker

A Laslett

D Spraakman

C Bentick

T Hoskin

K Pegu

N Hussey

K Pietrzak

S Jarwal

S Redfern

S Atterton

 

J Ball

B Palmer

C Millwood

B Giarola

K Mannaperuma

B Newton

M Varvounis

R Stork

H Mehta

M Douglas

 

 

Glenelg District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

C Bailey

J Pudney

N Clayfield

B Bullimore

T Plant

D Irvine

M Nobes

T Carter

A Carey

A Patel

J Munting

 

J Winter

H Cunningham

M Tonkin

L Adams

N Schollar

J Douvlos

C Dand

S Rice

D Kerr

M McFadyen

T Edwards

 

J Roach

D Miller

M Angley

C Broad

M Curtis

S Fielding

A Bull

B Oates

S Rademacher

M Lee

R Pearl

 

A Capp

L Combes

B Millman

W Forster

S Applegarth

J Bartolo

M Mills

L Mill

J Gentle

B McHugh

L Beenham

 

 

East Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

 

 

 

 

 

Kensington District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

 

 

 

 

 

Northern Districts Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

K Pascoe

A Frick

C Amundsen

B Whyte

C Francis

I Borgas

M Hanson

J Bailey

S Marks

C Duval

C Williams

 

M Thomas

T Gogoll

T Goers

P Hunter

T Burge

A Hewett

T Panagiotou

M Williams

J Marslen

C Gattemayr

T Pascoe

 

K Giniotis

J Dent

D Abeynayake

T Bray

J Pocock

J Thomas

S Suridge

A Arifi

L Hewett

J Mordaunt

B Annear

 

S Syed

S Thompson

B Mordaunt

W Hart

A Haider

M Horwood

J Jarrett

S Ellul

J Hoffman

J Ellul

 

 

Port Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Monger

N Benton

R Parker

A Dilley

T Ludeman

B Webber

A McDonald

M Weeks

J Hoffman

A Umpherston

B McDonald

S Gilmour

J Rosenthal

 

L Draper

A Dilley

L Hammond

D Modoo-Loy

D Lowe

L Mc Coll

S Chatto

T Badman

J Kessell

S Gilmour

J Thomas

A Freeman

P Cook

 

P Williams

P Cook

D Modoo-Loy

N Burton

J Ferguson

J Ashby

M Renfrey

J Daw

G Kearsley

R Pivetta

B Brame

A Mills

T Settre

 

P Finnie

D Finnie

M Gates

S Harvey

J Ashby

S Hawkins

B Moore

B Staszuk

C Pivetta

W Abineri

A Mills

C Roberts

D Roberts

 

 

Prospect District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

L Blunden

W Rollings

J Horskins

H Byrnes Howe

S Miller

R Whiteley

J Boylan

M McCleary

J Ross

J Crees

R Brathwaite

 

A LeCornu

B Collins

J Milne

R Keerthiwardena

B Siebert

N Brice

R Fielke

R Perry

P Meaney

R Premachandra

J Gracey

 

 

 

 

Southern District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Sboro

H Stone

P Jolly

N Bowen

B McCormack

M Sugg

J Barrett

C O'Connor

S Tanner

R Barrett

T Joraslafsky

 

S Phillips

J Marshall

T Cotter-Gilles

A Zammit

B Trigg

J Riley

T Murphy

J McCormack

A Cornelius

J Grzyb

J Gurney

 

M Sumner

J deHeus

M Cuming

C Franceschini

A Zrim

D Bruce

B Layton

A Steele

J McDougall

J Golding

T Scott

 

M Bruce

J Taylor-Wilson

J Reid

S Narayanan

A Turner

S Williams

V Nizzola

I Tierney

A Willoughby

T Hughes

T McIvor

 

 

Sturt District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Borgas

H Robinson

A Gregory

M Partington

J Weatherald

C Borgas

B Davis

S Roberts

M Schlicker

Z Kulesza

S Claring-Bould

M Parker

 

T Watson

D Wyatt

F Durham

B Schlicker

J Machin

C Harper

A Vanderzon

J Latchford

A Schiller

A Bahzad

L Parker

 

T Young

C Sinclair

J Thiele

T Laity

R Middleton

N Van Eekeren

C Parker

W Latchford

G Sandhu

N Tandon

J Baird

 

M Barber

R Young

J Moffa

A McFarlane

K Sinodinos

C Germein

K Middleton

J Orchard

T Aitchison

J Phelan

A Woolford

 

 

Tea Tree Gully District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

M Cuconits

I Sturmer

B Evans

J O'Hara

T Evans

A Mossop

T Davey

M Weaver

A Somerfield

A Hosking

T Cronin

N Winter

 

J Holliday

S Reilly

B Atkinson

S Todd

R Johnson

S Payne

C Polyak

M Gibson

C Graser

D Barbaro

I Sturmer

S Nottle

 

C Zadow

S Macintyre

M Williams

M Primer

J Macey

M Cronin

M Hosking

J Chapman

D Barbaro

A Hose

B Whitehead

L Atkinson

 

L Simatos

S Macintyre

B Romeo

Z Phillips

R Rostrom

P Sleep

A Brugioni

D Holliday

C Ryan

C Graeber

P Hills

 

 

West Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

H Drew

D Cullen

B Williams

P George

T Woolford

K Smith

A Chad

L Drennan

C Mickan

J Burridge

P Fisher

D Drew

 

D Voyzey

S Krieg

B Hutchinson

P Fisher

S Moroney

B Cocks

C O'Reilly

E Laubscher

A Hughes

D Clarke

O McDowall

M Ferraro

 

A Coe

J Capel

A Hughes

T Cousins

T Negerman

B Pedler

T Derham

A Rumbelow

D Bourn

M Schulze

N Maegraith

B Galletti

T Maegraith

 

S Fulton

D Joseph

D Krieg

S Johnson

M Cocks

T Cousins

T Carey

J Woolford

A Sonnenburg

C Baker

 

 

Woodville District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Sayers

R Sawade

C Tietjens

T Andrews

C McInerney

S Coles

S McNally

A Bleakley

T Doimo

H Nielsen

B Turley

L Francesca

 

J Birchmore

J Wohling

M Blain

L Francesca

B Gutsche

P Wilson

B Cousins

R Carter

S Kapoor

M Fregoma

H Thoman

T Clark

R Evans

 

B Rankine

T Pillion

T Pillion

J Wohling

B Cousins

T Hodgson

A Maidment

J Pettit

L Langmead

C Billett

C Smith

S Harrison

L Marchioro

 

M Huppatz

P Leonello

T Pillion

J Lee

W Pratt

V Thind

T Pillion

R Kotwal

T Carter

H Gowda

J Reardon

C Rana

J Smart

A Kotwal

C Smart

 

 

 

Team lists for West End Senior Grades Round 11

Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

S Cabot

M Cheek

A Lidiard

S Darling

J Barnes

T Lawford

D Payne

M Dyer

P Neate

C Geddie

M Cormack

 

A Cormack

B Coad

L Lavender

J Craig

C Burnett

G Heliotis

R Hassan

V Valente

B Dingle

J Erickson

P Suri

 

R Mc Lean

S Madigan

S Powell

M Wallis

L Clark

W Marshallek

E Ellis

S Krishnamurthy

J Kain

A Sareen

N Fisher

 

B Sutton

B Heath

H McCabe

SH Buchanan

JL Kempster

N Patterson

B Fallon

A Mc Lean

C Lithgow

J Satanek

L Swain

 

 

Adelaide University Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Chauhan

L Crocker

L Mills

H Voigt

PJ Wilson

L Oswald-Jacobs

P Allegretto

K Patil

B Cooper

N Bailey

J Logan

B Hilliard

 

A Catt

H Mugford

K Jeffs

D Muldoon

A Tam

J Hoskin

J Sykes

L Mills

T Robertson

R Afraz

T Abbot

J Fisher

 

L Smoker

S Atterton

A Laslett

D Spraakman

P Golding

J Hoskin

K Pegu

T Tennant

K Pietrzak

B Newton

S Jarwal

S Redfern

 

C Bentick

H Mehta

B Palmer

C Smith

B Bartlett

J Edwards

K Mannaperuma

C Millwood

B Newton

K Deane

P Golding

R Stork

 

 

Glenelg District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

C Bailey

N Clayfield

J Pudney

B Bullimore

D Irvine

A Carey

M Nobes

T Plant

T Carter

A Patel

T Edwards

 

J Winter

H Cunningham

M Tonkin

L Adams

S Rice

N Schollar

C Broad

J Douvlos

C Dand

D Kerr

M McFadyen

 

J Roach

D Miller

M Angley

S Jones

J Fishwick

M Curtis

S Fielding

A Bull

B Oates

M Lee

R Pearl

 

A Capp

L Combes

B Millman

W Forster

S Applegarth

J Bartolo

S Rademacher

M Mills

S Heatley

J Gentle

L Beenham

 

  

East Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

 

 

 

 

 

Northern Districts Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

K Pascoe

C Williams

C Amundsen

B Whyte

C Francis

I Borgas

J Gatting

J Bailey

S Marks

C Duval

T Pascoe

 

M Thomas

T Gogoll

T Goers

P Hunter

M Hanson

T Burge

A Hewett

T Wilson

J Mordaunt

A Perkins

A Frick

 

T Panagiotou

J Dent

C Gattemayr

J Marslen

M Williams

J Pocock

A Arifi

S Suridge

L Hewett

J Thomas

B Annear

 

T Bray

D Abeynayake

J Hoffman

A Mordaunt

S Ireland

J Ellul

A Haider

B Mordaunt

W Hart

S Syed

M Horwood

J Jarrett

 

 

Port Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

B Webber

R Parker

J Thomas

D Monger

A McDonald

J Hoffman

M Weeks

B McDonald

A Umpherston

J Rosenthal

N Benton

 

A Dilley

L Rivett

D Modoo-Loy

L Mc Coll

S Chatto

T Badman

J Kessell

S Gilmour

A Freeman

L Hammond

P Cook

 

J Ashby

J Ferguson

D Lowe

J Brunsdon

P Williams

M Renfrey

J Daw

G Kearsley

B Breed

T Settre

R Pivetta

 

P Finnie

K Young

C Roberts

A Mills

B Moore

W Abineri

C Pivetta

S Hawkins

B Staszuk

D Finnie

B Brame

 

 

Prospect District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

 

 

 

 

 

Southern District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Sboro

L Jayaratne

G Putland

N Bowen

B McCormack

M Sugg

J Barrett

C O'Connor

S Tanner

R Barrett

T Joraslafsky

 

A Zrim

T Cotter-Gilles

J Gurney

S Phillips

H Stone

J Riley

B Trigg

P Jolly

J McCormack

A Cornelius

C McIvor

 

M Sumner

M Cuming

J Grzyb

D Bruce

N Kerr

A Zammit

B Layton

J McDougall

J Golding

J deHeus

J Marshall

 

M Bruce

B Ross

S Narayanan

A Turner

T Walton

S Williams

W Greenshields

T Scott

J Reid

J Taylor-Wilson

 

  

Sturt District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Weatherald

M Parker

H Robinson

J Borgas

C Borgas

B Davis

S Roberts

T Fell

C Harper

Z Kulesza

S Claring-Bould

 

B Schlicker

L Parker

D Wyatt

T Watson

M Schlicker

J Machin

A Vanderzon

J Latchford

A Bahzad

A Schiller

M Partington

 

T Laity

F Durham

T Cece

W Latchford

C Parker

N Van Eekeren

A Read

K Read

T Young

R Middleton

G Sandhu

 

K Middleton

T Aitchison

N Tandon

A McFarlane

M Barber

J Moffa

J Baird

K Sinodinos

E Allan

J Phelan

C Germein

 

 

Tea Tree Gully District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

M Cuconits

T Cronin

J O'Hara

T Evans

S Stolcman

T Davey

M Weaver

A Hosking

A Hose

I Sturmer

B Evans

 

J Holliday

M Gibson

B Atkinson

R Johnson

A Mossop

S Payne

D Stuart

C Graser

S Nottle

S Todd

S Reilly

 

C Zadow

M Primer

D Judd Smith

A Hunter

D Barbaro

M Williams

C Polyak

B Pye

J Chapman

M Hosking

J Macey

 

C Ryan

T Oakley

B Romeo

Z Phillips

R Rostrom

M Cronin

A Brugioni

L Atkinson

S Macintyre

C Graeber

P Hills

 

 

West Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

H Drew

B Williams

B Hutchinson

T Woolford

L Drennan

A Chad

C Mickan

J Burridge

P Fisher

D Drew

D Cullen

 

C O'Reilly

B Cocks

T Negerman

D Voyzey

E Laubscher

A Hughes

O McDowall

J Capel

D Clarke

S Krieg

M Ferraro

 

T Derham

M Schulze

B Galletti

S Moroney

A Coe

B Pedler

J Dugan

S Weinmann

T Adams

D Bourn

 

S Johnson

T Carey

M Cocks

N Maegraith

T Maegraith

D Krieg

D Joseph

B Cebulski

S Sultan

A Haidari

T Cousins

 

  

Woodville District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Sayers

R Sawade

C Tietjens

C McInerney

S Coles

N Eckersley

A Bleakley

H Nielsen

B Turley

T Doimo

L Francesca

 

S McNally

R Evans

M Blain

B Cousins

S Kapoor

P Wilson

M Fregona

H Thoman

T Clark

J Wohling

B Rankine

 

G Peters

L Marchioro

T Pillion

P Leonello

R Carter

A Maidment

T Hodgson

J Pettit

L Langmead

C Billett

C Smith

S Harrison

 

R Kotwal

C Smart

P Leonello

J Reardon

M Huppatz

H Gowda

J Scutcheon

C Rana

D Tanner

B Economou

J Smart

T Carter

 

 

 

Team lists for West End Senior Grades Round 8

Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

S Darling

A Lidiard

M Cheek

S Raphael

S Cabot

J Barnes

P Neate

M Dyer

C Valente

D Payne

C Geddie

G Heliotis

J Erickson

S Madigan

A Cormack

C Burnett

J Craig

P Suri

L Lavender

R Hassan

V Valente

B Dingle

R Mc Lean

S Powell

B Heath

J Takos

C Lithgow

C Bullard

C Russo

W Marshallek

M Wallis

S Krishnamurthy

N Fisher

S Buchanan

W Ericson

L Fernandes

D Giri

B Sutton

J Kohn

A Mc Lean

N Patterson

A Reardon

J Kempster

H McCabe

 

Adelaide University Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

B Giarola

L Crocker

D Muldoon

J Mennie

T Cooper

P Wilson

L Oswald-Jacobs

P Allegretto

K Patil

A Chauhan

J Hilditch

*+N Bailey

B Hilliard

L Johnston

H Mugford

S Redfern

*D Muldoon

D Spraakman

A Tam

+A Catt

A Chauhan

L Mills

K Pegu

R Afraz

J Fisher

J Sykes

N Hussey

P Carver

B Palmer

D Spraakman

R Afraz

J Hoskin

P Golding

K Mannaperuma

S Jarwal

K Pietrzak

S Lemm

*+S Atterton

R Stork

C Bentick

B Palmer

J Venn

T Larwood

+J Edwards

T Warne

B Bartlett

B Newton

K Mannaperuma

*C Millwood

H Mehta

M Douglas

 

Glenelg District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

T Carter

N Clayfield

J Pudney

A Carey

D Irvine

C Bailey

M Nobes

T Doropoulos

T Plant

J Munting

A Patel

B Bullimore

M Tonkin

D Miller

P Page Jnr

D Kerr

J Winter

L Adams

S Rice

N Schollar

J Douvlos

C Dand

J Roach

M McFadyen

T Edwards

C Broad

R Pearl

M Angley

J Roach

S Rice

N Fox

S Jones

J Fishwick

M Curtis

B Oates

S Fielding

A Bull

B McHugh

M Lee

A Capp

L Thompson

S Rademacher

B McHugh

S Jones

M Lee

D Moroney

S Applegarth

S Davis

M Mills

L Beenham

B Millman

J Gentle

H Cock

 

 East Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Mullins

C Rees

D Leigh

B Dougall

J Lehmann

M Cranmer

S Taylor

H Mullins

J Miller

C Richardson

M Eichler

S Mason

M McGregor-Cassady

L Smith

C Cialini

A Anderson

M Lewis

K Tregloan

L Sheridan

T Keen

R Altschwager

L Robins

D Mullins

D Cocks

H Cooray

C Fullgrabe

M Favell

A Icolaro

J Robins

C Nixon

C Eichler

L Fitzner

A Walsh

D Bawden

L Yates

J Richardson

S Barry

A Cranmer

A Favell

A Duffield

S Norris

J Grieger

T Robins

G Yates

 

Kensington District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

 

 

 

 

 

Northern Districts Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

M Thomas

T Pascoe

C Amundsen

K Pascoe

C Francis

I Borgas

J Gatting

J Bailey

S Marks

C Duval

C Williams

P Hunter

T Gogoll

C Gattemayr

B Whyte

C McLean

M Hanson

T Burge

A Hewett

M Wright

A Perkins

A Frick

T Bray

B Annear

J Dent

K Giniotis

T Panagiotou

J Marslen

S Suridge

M Williams

A Arifi

T Goers

J Mordaunt

S Ellul

J Thomas

S Roy

D Abeynayake

B Mordaunt

J Pocock

F Noto

J Ellul

A Haider

M Horwood

J Jarrett

 

Port Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

 

 

 

 

 

Prospect District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

L Blunden

J Horskins

P Meaney

I Boylan

H Byrnes Howe

S Miller

R Whiteley

M McCleary

J Boylan

R Brathwaite

R Fielke

J Crees

A LeCornu

J Milne

D Kelly

P Meaney

R Keerthiwardena

J Ross

R Premachandra

C Pritchard

N Brice

M Hart

W Rollings

J Gracey

M McInerney

R Inderpreet

W Daniel

N Brice

R Perry

C Phillis

E Callan

D Perry

H Sytnyk

T Simpson

W Matthews

L Laverty

D Hogan

B Holdback

C Marchesi

T Simpson

M Sandford

P Jeyakkumar

H Wenk

W Van Dissel

R Birse

S Naley

M Milne

B Francesca

 

Southern District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Sboro

T Joraslafsky

H Stone

N Bowen

B McCormack

M Sugg

C de Silva

C O'Connor

J Barrett

S Tanner

R Barrett

C Franceschini

T Cotter-Gilles

T Hynes

D Laubscher

J Riley

B Trigg

P Jolly

J McCormack

A Cornelius

C McIvor

J Samarcq

A Zrim

J Marshall

J Gurney

M Sumner

N Kerr

A Zammit

S Phillips

J McDougall

J Golding

B Rosenzweig

J deHeus

M Bruce

J Taylor-Wilson

J Reid

S Narayanan

D Bruce

T Walton

A Steele

A Turner

T Scott

S Ahmed

M Cuming

 

Sturt District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Borgas

M Parker

M Dunn

B Davis

T Fell

M Schlicker

S Roberts

J Weatherald

C Harper

Z Kulesza

S Claring-Bould

T Watson

L Parker

J Heaney

B Schlicker

T Young

J Machin

A Vanderzon

B Slater

A Schiller

H Robinson

W Latchford

J Strange

F Durham

C Parker

C Panousakis

J Thiele

J Latchford

N Cook

T Laity

R Middleton

G Sandhu

D Wyatt

K Sinodinos

M Barber

K Middleton

H Latchford

B Adams

J Baird

E Allan

T Cheesman

L Woolford

N Tandon

T Aitchison 

 

Tea Tree Gully District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

T Evans

J O'Hara

S Reilly

T Head

M Cuconits

S Stolcman

+T Davey

*M Weaver

A Somerfield

I Sturmer

B Evans

N Winter

J Holliday

S Nottle

S Todd

A Somerfield

*A Mossop

S Payne

D Stuart

+A Hosking

M Gibson

C Graser

B Atkinson

T Cronin

C Zadow

*M Primer

O Shattock

D Stuart

R Johnson

A Hunter

M Williams

D Barbaro

C Polyak

+M Hosking

J Chapman

J Macey

Z Phillips

D Judd Smith

B Romeo

M Williams

L Simatos

*P Sleep

M Cronin

A Brugioni

+S Anderson

L Atkinson

S Macintyre

P Hills

 

Woodville District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Sayers

R Sawade

C Tietjens

C McInerney

S Coles

N Eckersley

C Sayers

A Bleakley

T Andrews

H Nielsen

L Francesca

B Gutsche

M Blain

R Evans

T Doimo

J Birchmore

S McNally

W Peters

B Turley

P Wilson

M Fregona

T Clark

J Wohling

B Cousins

A Maidment

L Marchioro

P Wilson

M Tanner

S Kapoor

L Hosie

T Hodgson

R Carter

L Langmead

H Thoman

C Billett

T Forrest

H Gowda

T Pillion

L Hosie

J Smart

C Smith

R Kotwal

G Peters

C Nielsen

J Pettit

S Harrison

J Reardon

B Economou

 


Team lists for West End Senior Grades Round 7

Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

S Cabot

A Shahzad

A Lidiard

S Raphael

S Darling

J Barnes

C Valente

M Dyer

P Neate

T Lawford

R Hassan

 

D Payne

M Cheek

L Lavender

A Cormack

J Craig

C Macdonell

G Heliotis

C Burnett

R Roe

C Geddie

P Suri

 

R Mc Lean

B Dingle

P Kitschke

L Clark

C Bullard

W Marshallek

S Krishnamurthy

V Valente

E Ellis

C Russo

S Madigan

 

S Buchanan

B Heath

A Mc Lean

C Lithgow

N Fisher

J Takos

D Giri

B Sutton

S Powell

J Erickson

J Kohn

 

 

Adelaide University Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

B Giarola

L Crocker

K Jeffs

T Kohler-Cadmore

L Oswald-Jacobs

P Allegretto

K Patil

J Hilditch

N Bailey

J Sykes

B Hilliard

 

L Johnston

S Redfern

D Muldoon

A Tam

A Catt

A Chauhan

L Mills

K Pegu

T Robertson

J Fisher

H Mugford

 

T Abbot

D Chetry

D Spraakman

P Wilson

J Hoskin

P Golding

S Jarwal

K Pietrzak

S Lemm

S Atterton

P Carver

 

C Bentick

M Douglas

B Palmer

H Singh

J Edwards

T Tennant

N Hussey

T Warne

C Millwood

R Stork

H Mehta

 

 

Glenelg District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

T Carter

A Patel

M Tonkin

A Carey

D Irvine

C Bailey

M Nobes

B Bullimore

T Plant

C Dand

D Miller

 

C Broad

R Pearl

M Angley

L Adams

T Doropoulos

N Schollar

S Rice

J Douvlos

B Oates

J Roach

M McFadyen

 

A Capp

M Lee

D Moroney

S Jones

J Fishwick

S Fielding

A Bull

B McHugh

L Combes

L Thompson

 

S Applegarth

J Moyse

J Nicolson

S Davis

M Mills

J Gentle

J Bartolo

S Rademacher

B Millman

H Cock

A Beaty

 

 

 East Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Mullins

C Rees

D Leigh

B Dougall

J Lehmann

M Cranmer

S Taylor

H Mullins

J Miller

C Richardson

M Eichler

 

S Mason

L Robins

M McGregor-Cassady

C Cialini

A Anderson

M Lewis

A Singh Grewal

K Tregloan

L Sheridan

T Keen

R Altschwager

 

D Mullins

L Fitzner

A Walsh

L Smith

C Fullgrabe

M Favell

A Icolaro

J Robins

C Nixon

C Moran

C Eichler

 

D Bawden

H Cooray

S Norris

S Barry

D Cocks

S Higgins

A Favell

J Grieger

A Duffield

T Robins

A Cranmer

 

 

Kensington District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Smith

GW Clarence

J Brown

T Brinsley

J Panelli

S McNeil

N Mosey

P Connelly

E Young

J Leiman

A Ross

 

J Dalton

A Chapman

B Connelly

S Schwerdt

S Blackmore

D Brown

E Greeves

S Aufderheide

C Canny

E Opie

M Cappelluti

 

C Montgomery

H Cranendonk

TG McNeil

S Gunning

M Davies

B Clements

H Barnes

N Palmer

N O'Loughlin

S Williams

M Richardson

 

B Johnswood

C Holmes

F Collis

B Frost

D Mosey

J Duncan

B Williamson

T Wundenberg

M Sullivan

A Bate

A Buckby

 

 

Northern Districts Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

M Thomas

T Pascoe

C Amundsen

K Pascoe

C Francis

I Borgas

J Gatting

J Bailey

S Marks

C Duval

C Williams

 

P Hunter

A Frick

T Gogoll

B Whyte

C McLean

M Hanson

T Burge

A Hewett

M Wright

T Wilson

A Perkins

 

T Bray

B Annear

F Noto

K Giniotis

T Panagiotou

J Pocock

S Suridge

A Arifi

T Goers

J Mordaunt

J Dent

 

W Hart

J Thomas

S Roy

J Marslen

L Hewett

B Mordaunt

M Williams

J Ellul

A Haider

M Horwood

J Jarrett

 

  

Prospect District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

H Byrnes Howe

J Crees

J Horskins

S Miller

N Lopez

L Blunden

R Whiteley

R Keerthiwardena

J Boylan

M McCleary

R Brathwaite

 

A LeCornu

J Milne

D Kelly

R Premachandra

B Siebert

J Ross

W Rollings

R Fielke

M Hart

J Gracey

P Meaney

 

C Pritchard

W Matthews

L Laverty

E Callan

D Gray

D Perry

C Phillis

T Simpson

N Brice

C Cook

D Djukanovic

 

M Sandford

B Holdback

N Wilton

R Perry

D Hogan

H Wenk

W Van Dissel

P Jeyakkumar

M Milne

S Naley

R Collins

 

 

Southern District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Sboro

H Stone

C McIvor

N Bowen

B McCormack

M Sugg

J Barrett

C O'Connor

S Tanner

R Barrett

T Joraslafsky

 

C Franceschini

T Cotter-Gilles

T Hynes

M Sumner

J Riley

B Trigg

P Jolly

J McCormack

J Chenoweth

A Cornelius

J Samarcq

 

A Zrim

J deHeus

J Gurney

A Zammit

N Kerr

D Bruce

J McDougall

A Steele

B Rosenzweig

J Golding

J Marshall

 

M Bruce

M Cuming

J Reid

S Narayanan

T Walton

A Turner

I Tierney

T Scott

J Grzyb

V Nizzola

S Ahmed

 

  

Sturt District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Borgas

M Parker

M Dunn

B Davis

T Fell

M Schlicker

S Roberts

J Weatherald

C Harper

Z Kulesza

S Claring-Bould

 

T Watson

L Parker

J Heaney

H Emms

A Vanderzon

J Machin

B Schlicker

B Slater

A Schiller

H Robinson

W Latchford

 

J Strange

R Middleton

F Durham

T Young

J Latchford

T Laity

G Sandhu

D Wyatt

M Partington

L Griffiths

J Thiele

 

K Sinodinos

K Middleton

N Van Eekeren

B Adams

C Dudley

M Marslen

H Latchford

L Woolford

C Parker

J Baird

C Panousakis

 

  

Tea Tree Gully District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

T Evans

J O'Hara

S Reilly

M Weaver

T Head

T Davey

M Cuconits

S Stolcman

I Sturmer

B Evans

N Winter

 

J Holliday

S Nottle

S Todd

A Mossop

S Payne

A Hosking

M Gibson

D Stuart

C Graser

B Atkinson

T Cronin

 

A Hunter

O Shattock

D Judd Smith

C Zadow

M Williams

D Barbaro

R Johnson

C Polyak

M Hosking

J Macey

M Primer

 

Z Phillips

P Hills

B Romeo

S Anderson

M Cronin

R Rostrom

A Brugioni

P Sleep

S Macintyre

L Atkinson

P Shattock

 

 

West Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

H Drew

P George

B Renshaw

L Russell

T Woolford

K Smith

J Burridge

S Moroney

C Mickan

D Payne

D Drew

D Cullen

 

C O'Reilly

S Moss

B Cocks

D Voyzey

E Laubscher

L Drennan

P Fisher

A Smith

B Hutchinson

M Ferraro

B Williams

 

T Maegraith

S Krieg

S Johnson

A Coe

A Chad

B Pedler

O McDowall

D Clarke

J Capel

M Schulze

T Negerman

 

N Maegraith

T Carey

A Haidari

A Hughes

S Sultan

B Galletti

D Krieg

D Joseph

M Cocks

S O'Dwyer

T Cousins

 

 

Woodville District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Sayers

R Sawade

C Tietjens

C McInerney

S Coles

N Eckersley

C Sayers

A Bleakley

T Andrews

H Nielsen

L Francesca

 

B Gutsche

M Blain

R Evans

J Birchmore

S McNally

W Peters

B Turley

P Wilson

M Fregona

T Clark

J Wohling

 

B Cousins

A Maidment

L Marchioro

S Kapoor

T Hodgson

H Thoman

C Billett

L Hosie

C Nielsen

L Langmead

M Tanner

 

T Forrest

B Economou

J Smart

H Gowda

C Smith

R Kotwal

G Peters

P Leonello

J Pettit

S Harrison

J Reardon

T Pillion

 

Team lists for West End Senior Grades Round 6

Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

S Cabot

M Cormack

M Cheek

S Raphael

J Barnes

P Neate

T Lawford

A Shahzad

S Darling

C Valente

A Lidiard

 

D Payne

J Carver

P Suri

J Craig

G Heliotis

C Burnett

C Russo

R Roe

R Hassan

C Geddie

S Madigan

 

R Mc Lean

B Heath

P Kitschke

A Cormack

J Takos

S Krishnamurthy

E Ellis

C Bullard

B Dingle

V Valente

S Powell

 

S Buchanan

N Tandon

J Kohn

C Lithgow

L Clark

N Fisher

B Todd

N Patterson

B Sutton

J Erickson

D Giri

 

 

Adelaide University Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

B Giarola

B Hilliard

L Crocker

B Cooper

L Oswald-Jacobs

P Allegretto

K Patil

J Hilditch

N Bailey

P Wilson

J Sykes

 

T Kohler-Cadmore

K Jeffs

D Muldoon

A Catt

L Mills

A Chauhan

K Pegu

L Johnston

J Fisher

H Jones

H Mugford

 

L Smoker

D Chetry

D Spraakman

T Abbot

A Tam

T Robertson

K Pietrzak

R Afraz

S Lemm

S Redfern

S Atterton

 

P Golding

B Palmer

M Douglas

C Millwood

S Jarwal

J Hoskin

N Hussey

T Warne

J Edwards

R Stork

P Carver

 

 

Glenelg District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

 

 

 

 

  

East Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

 

 

 

 

 

Kensington District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Smith

G Clarence

J Brown

T Brinsley

J Panelli

S McNeil

N Mosey

P Connelly

E Young

J Leiman

A Ross

 

J Dalton

M Richardson

S Williams

S Schwerdt

S Blackmore

D Brown

E Greeves

D Grant

S Aufderheide

C Canny

E Opie

 

C Montgomery

M Cappelluti

F Collis

M Sullivan

S Gunning

M Davies

B Clements

H Barnes

N Palmer

N O'Loughlin

A Chapman

 

B Johnswood

S Harms

B Williamson

B Frost

S Porter

N Dhami

H Cranendonk

M Crisp

D Mosey

J Duncan

L Scanlon

 

 

Northern Districts Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

C Francis

CD Williams

C Amundsen

K Pascoe

I Borgas

J Gatting

M Hanson

J Bailey

C Duval

S Marks

T Pascoe

 

M Thomas

J Dent

C Gattemayr

P Hunter

B Whyte

C McLean

T Burge

A Hewett

T Goers

A Perkins

T Gogoll

 

T Bray

B Annear

F Noto

K Giniotis

T Panagiotou

S Suridge

J Pocock

M Williams

A Arifi

T Wilson

J Mordaunt

 

W Hart

D Abeynayake

S Roy

J Marslen

L Hewett

B Mordaunt

J Ellul

A Haider

S Ellul

M Horwood

J Jarrett

 

  

Port Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Monger

R Parker

J Thomas

J Hoffman

A Dilley

M Weeks

N Benton

S Chatto

A Umpherston

J Rosenthal

R Buckley

 

A Freeman

L Rivett

D Lowe

B Webber

J Foster

N Kartas

A Blakey

T Badman

L Mc Coll

L Coates

T Khalid

 

J Ashby

B Brame

J Ferguson

M Rifkaz

L Draper

J Brunsdon

M Renfrey

P Williams

T Settre

L Hammond

R Pivetta

 

S Hawkins

M Gates

C Pivetta

B Staszuk

W Abineri

P Finnie

D Finnie

B Smart

A Mills

C Roberts

 

 

Prospect District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

S Miller

J Crees

J Horskins

R Keerthiwardena

N Lopez

H Byrnes Howe

R Whiteley

J Boylan

M McCleary

L Blunden

I Boylan

 

A LeCornu

J Milne

D Kelly

R Premachandra

B Siebert

J Ross

N Brice

R Fielke

M Hart

J Gracey

P Meaney

 

M McInerney

R Collins

W Daniel

C Pritchard

R Perry

D Perry

E Callan

D Gray

C Phillis

T Simpson

L Laverty

 

M Sandford

B Holdback

C Marchesi

P Jeyakkumar

D Hogan

H Wenk

W Matthews

H Sytnyk

M Milne

S Naley

B Francesca

 

 

Sturt District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Weatherald

S Claring-Bould

M Parker

B Davis

J Borgas

T Fell

A Gregory

M Schlicker

S Roberts

Z Kulesza

M Dunn

 

T Watson

W Latchford

L Parker

H Emms

C Harper

B Slater

C Sinclair

J Machin

A Schiller

H Robinson

J Heaney

 

J Ashby

B Brame

J Ferguson

M Rifkaz

L Draper

J Brunsdon

M Renfrey

P Williams

T Settre

L Hammond

R Pivetta

 

J Latchford

K Middleton

S Mattey

E Verco

J Thiele

M Marslen

C Dudley

K Sinodinos

M Partington

H Latchford

L Woolford

C Parker

 

  

Tea Tree Gully District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

T Evans

N Winter

J O'Hara

S Nottle

M Weaver

M Cuconits

J Holliday

T Davey

T Head

S Stolcman

I Sturmer

B Evans

 

J Holliday

S Reilly

S Todd

A Mossop

S Payne

A Hosking

A Somerfield

D Stuart

C Graser

J Chapman

T Cronin

 

A Hunter

O Shattock

B Atkinson

C Zadow

D Barbaro

M Williams

M Gibson

C Polyak

M Hosking

J Macey

M Primer

 

Z Phillips

P Hills

B Romeo

R Rostrom

M Cronin

D Holliday

A Brugioni

S Macintyre

B Whitehead

L Atkinson

D Judd Smith

 

 

West Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

H Drew

P George

B Renshaw

T Woolford

K Smith

J Burridge

A Chad

C Mickan

D Payne

D Drew

D Cullen

 

D Voyzey

B Cocks

B Williams

S Moroney

P Fisher

L Drennan

E Laubscher

A Smith

M Ferraro

S Moss

B Hutchinson

 

T Maegraith

M Schulze

T Negerman

A Coe

B Pedler

T Derham

D Clarke

J Capel

O McDowall

A Haidari

S Krieg

 

N Maegraith

M Cocks

S O'Dwyer

L Safi

D Krieg

B Galletti

A Hughes

S Sultan

D Joseph

T Carey

T Cousins

 

 

Woodville District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Sayers

C Tietjens

R Evans

C McInerney

S Coles

N Eckersley

A Bleakley

T Andrews

R Sawade

H Nielsen

T Doimo

 

S McNally

M Blain

S Kapoor

B Gutsche

B Turley

L Francesca

J Birchmore

P Wilson

M Fregona

T Clark

J Wohling

 

B Cousins

H Thoman

L Marchioro

T Forrest

L Hosie

L Langmead

C Nielsen

C Billett

T Hodgson

A Maidment

C Smith

 

M Tanner

T Pillion

J Smart

R Kotwal

M Huppatz

P Leonello

J Pettit

J Barnett

S Harrison

B Economou

J Reardon

 

 

 

Team lists for West End Senior Grades Round 5

Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

*S Cabot

AS Lidiard

M Cheek

+SG Darling

DJ PAYNE

J BARNES

M DYER

P Neate

G Heliotis

R Hassan

M Cormack

*JD Craig

S Madigan

P Kitschke

A Cormack

CM Macdonell

CA Burnett

CS Geddie

+E Ellis

V Valente

BA Dingle

P Suri

R Mc Lean

S Powell

B Heath

J Takos

C Bullard

L Clark

WT MARSHALLEK

*S Krishnamurthy

+J Erickson

N Tandon

N Fisher

*SH Buchanan

JJ Kohn

L Fernandes

CD Lithgow

JL Kempster

B Todd

+R Roe

N Patterson

H McCabe

B Sutton

D Giri

Adelaide University Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Chauhan

L Crocker

K Jeffs

T Kohler-Cadmore

B Giarola

PL Allegretto

L Oswald-Jacobs

KM Patil

JR Hilditch

PJ Wilson

*+NF Bailey

BR Hilliard

*L Johnston

H Jones

D Muldoon

A Tam

AJ Catt

KB Pegu

T Robertson

RS Afraz

JC Fisher

HV Mugford

+SJ Atterton

*LV Smoker

D Chetry

D Spraakman

JT Hoskin

TJ Abbot

PJ Golding

J Sykes

K Pietrzak

S Lemm

SG Redfern

+J Edwards

CG Bentick

M Douglas

T Tennant

H Singh

S Jarwal

BW Bartlett

*T Warne

R Stork

PJ Carver

+T Hannigan

B Palmer

Glenelg District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

TN Carter

JG Pudney

NJ Clayfield

+A Carey

D Irvine

BJ Bullimore

*TC Plant

P Page Jnr

CM Dand

A Patel

TH Edwards

C Broad

MM Tonkin

DJ Miller

J Roach

L Adams

J Douvlos

JL Winter

*NS Schollar

+DR Kerr

MJ McFadyen

RB Pearl

*AR Capp

LE Thompson

M Angley

+J Fishwick

SK Applegarth

S Davis

BJ Oates

B McHugh

M O'Neil

SA Fielding

N Fox

J Nicolson

J Paynter

B Millman

DM Moroney

SB Rice

A Bull

M Zovi

S Rademacher

*JK Gentle

+H Cock

L Beenham

East Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

AT Mullins

T Keen

A Singh Grewal

PJ Hughes

J Lehmann

JM Miller

A Zampa

KW Richardson

LJ Robins

*BL Dougall

+MT Eichler

CJ Rees

HJ Mullins

CJ Richardson

KB Tregloan

LD Sheridan

A McGregor - Baptista

*SD Mason

JN Robins

AL Favell

A Singh Grewal

KB Tregloan

LD Sheridan

A McGregor - Baptista

T Keen

HJ Mullins

+C Fullgrabe

L Fitzner

C Cialini

AJ Anderson

CR Moran

M Favell

A Icolaro

MG Lewis

HS Cooray

TP Webber

*CR Bradbrook

+R Altschwager

CD Nixon

SG Norris

TJ ROBINS

T Guruge

S BRADBROOK

J Grieger

JA Richardson

GC Yates

J Birtles

SH BARRY

L Yates

PV SHRESTHA

*DB Cocks

S Higgins

D Bawden

AM Walsh

AJ Diener

MJ Bedgegood

Kensington District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

+EJ Young

JL Leiman

EK Opie

*PJ Connelly

SR McNeil

J Smith

J Panelli

TE Brinsley

N Mosey

C Canny

H Lecamwasam

*SP Schwerdt

DM Grant

NC O'Loughlin

+BJ Connelly

AG Chapman

S Blackmore

DJ Brown

EJ Greeves

SG Aufderheide

JD Dalton

M Cappelluti

*C Montgomery

BM Clements

H Barnes

+MJ Richardson

MV Sullivan

S Williams

SA Gunning

M Davies

S Ramakrishna

TG McNeil

S Harms

BM JOHNSWOOD

D Mosey

JW Duncan

BJ Frost

SJ Porter

NS Dhami

HW Cranendonk

+FJ Collis

M Crisp

NJ Palmer

CG Holmes

Northern Districts Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

M Thomas

AL Frick

C Amundsen

KT Pascoe

*I Borgas

JS Gatting

MA Hanson

T Burge

+J Bailey

C Duval

CD Williams

B Whyte

T Gogoll

CW Gattemayr

P Hunter

CR McLean

T Panagiotou

AN Hewett

*A Perkins

T Goers

AL Jones

+JB Mordaunt

JA Pocock

F Noto

J Dent

K Giniotis

T Bray

AM Arifi

*BJ Annear

+LW Hewett

TA Wilson

JR Marslen

S Suridge

A Haider

A Stimson

MR Williams

W Hart

B Mordaunt

*J Ellul

+S Ellul

MC Horwood

J Jarrett

D Abeynayake

S Roy

Port Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

*D Monger

RS Parker

AC Umpherston

BD Webber

J Thomas

+T Ludeman

J Foster

NS Kartas

R Buckley

JS Hoffman

AG Dilley

MC Weeks

NJ Benton

S Chatto

S Gilmour

JP Rosenthal

+C Sheedy

J Brunsdon

+B Staszuk

D Lowe

NS Kartas

BD Webber

AC Umpherston

J Thomas

P Finnie

+C Sheedy

A Blakey

T Badman

*L Mc Coll

AJ Freeman

J Foster

JM Kessell

P Cook

LT Rivett

LL Draper

R Pivetta

B Brame

JD Ashby

T Khalid

PJ Williams

*P Finnie

MJ Renfrey

W Abineri

+T Settre

J Daw

+S Hawkins

C Roberts

JP Ferguson

CP Pivetta

*LJ Hammond

D Finnie

D Leonard

D Frank

M Gates

DW Beaney

a mills

Prospect District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

R Premachandra

J Crees

J Horskins

S Miller

L Blunden

R Keerthiwardena

NF Lopez

*+HP Byrnes Howe

JC Boylan

M McCleary

BM Siebert

RP Fielke

M Hart

*AD LeCornu

DJ Kelly

W Daniel

R Premachandra

M Hart

M McINERNEY

JA Ross

T Simpson

C Pritchard

+C Cook

N Brice

PJ Meaney

JG Milne

H Brennan

RJ Collins

MM Abasi

P Jeyakkumar

R Perry

DJ Gray

*CL Phillis

L Hutchinson

+SJ Naley

CK Newman

L Laverty

+SK Nagaraju

CJ Marchesi

RB Louis

MA Sandford

*DK Hogan

H Wenk

W Matthews

HJ Sytnyk

M Milne

T McCarron

N Wilton

Southern District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Sboro

H Stone

SL Williams

N Bowen

BL McCormack

MB Sugg

C O'Connor

DC Laubscher

*SW Tanner

RJ Barrett

+AM Cornelius

M Sumner

TJ Cotter-Gilles

T Hynes

CN Franceschini

JH McCormack

PF Jolly

*J Riley

JP Chenoweth

BK Trigg

+J McDougall

TP Williamson

M Bruce

JR Gurney

JD deHeus

*NJ Kerr

A Zammit

+A Turner

DM Bruce

AD Steele

B Rosenzweig

JW Golding

J Marshall

A Zrim

M Cuming

J Reid

S Narayanan

Tj Walton

M Farquhar

+I Tierney

TB Scott

*V Nizzola

JK Rowe

S Ahmed

Sturt District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

       

 

Tea Tree Gully

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

*TJ Evans

SJ Todd

S Reilly

SA Stolcman

AS Mossop

+AB Hosking

JS Holliday

DC Stuart

I Sturmer

BD Evans

T Cronin

RJ Johnson

MG Primer

B Atkinson

AP Hunter

*SJ Payne

DA Barbaro

CL Polyak

CL Graser

JW Chapman

+MJ Hosking

SS Nottle

Z Phillips

OR Shattock

D Judd Smith

C Zadow

+MR Williams

*MP Gibson

MP Cronin

AJ Brugioni

BP Whitehead

J Macey

L Atkinson

L Simatos

PW Shattock

T Peirce

DJ Holliday

R Rostrom

*P Sleep

S Anderson

RJ Macintyre

SC Macintyre

PJ Hills

TL Oakley

 

West Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

HC Drew

BJ Williams

B Renshaw

TJ Woolford

*A Chad

JC Burridge

A Smith

C Mickan

+LJ Drennan

D Drew

BJ Hutchinson

+SP Moroney

SH Johnson

SJ Krieg

*D Voyzey

P Fisher

E Laubscher

OT McDowall

J Capel

M Ferraro

BJ Cocks

BJ Pedler

TD Maegraith

A Haidari

B Galletti

N Maegraith

DS Clarke

A Hughes

*T Derham

AW Coe

DM Joseph

+TN Negerman

MD Schulze

S Sultan

S O'Dwyer

MD Cocks

*+DJ Krieg

TP Carey

L Safi

U Safi

A Sonnenburg

TP Cousins

B Wickham

U Safi

Woodville District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

*AD SAYERS

RP Sawade

CM Tietjens

R Evans

SM Coles

T Andrews

S Macey

CJ McInerney

NJ Eckersley

BJ Turley

AJ Bleakley

+HJ Nielsen

TL DOIMO

L Francesca

*SK McNally

MA Blain

H THOMAN

LJ HOSIE

TL DOIMO

BM Gutsche

BJ Turley

+WS PETERS

PA Wilson

M FREGONA

BM COUSINS

TX Clark

JT WOHLING

*LV Smoker

D Chetry

D Spraakman

JT Hoskin

TJ Abbot

PJ Golding

J Sykes

K Pietrzak

S Lemm

SG Redfern

+J Edwards

*MT Huppatz

B Economou

R Kotwal

JM PETTIT

JW REARDON

TM Hodgson

H Gowda

+CA SMITH

TD PILLION

JD SMART

M TANNER

 


Team lists for West End Senior Grades Round 4

Adelaide Cricket Club

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

S Cabot

M Cheek

L Lavender

S Raphael

J Barnes

P Neate

DJ Payne

M Dyer

S Darling

R Hassan

A Lidiard

 

A Cormack

N Waller

J Carver

C Macdonell

G Heliotis

C Burnett

C Geddie

C Russo

E Ellis

S Krishnamurthy

M Cormack

 

R Mc Lean

N Tandon

B Heath

J Kempster

V Valente

J Diener

J Craig

C Bullard

S Madigan

J Erickson

P Suri

 

S Buchanan

A Mc Lean

F Powell

J Takos

C Lithgow

W Marshallek

L Clark

H McCabe

S Powell

D Giri

N Fisher

 

 

Adelaide University Cricket Club

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

T Kohler-Cadmore

K Jeffs

L Crocker

P Allegretto

J Hilditch

L Oswald-Jacobs

K Patil

B Giarola

N Bailey

J Sykes

B Hilliard

 

P Wilson

H Jones

D Muldoon

J Clark

A Catt

L Mills

K Pegu

T Robertson

J Fisher

H Mugford

S Atterton

 

L Smoker

D Chetry

D Spraakman

T Abbot

A Tam

N Hussey

R Afraz

K Pietrzak

S Lemm

S Redfern

J Edwards

 

C Bentick

J Venn

T Larwood

H Singh

J Hoskin

S Jarwal

T Warne

C Millwood

R Stork

A Laslett

B Palmer

 

 

Glenelg District Cricket Club

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Irvine

T Edwards

D Miller

A Carey

J Garrett

C Bailey

M Nobes

T Doropoulos

T Plant

B Bullimore

J Munting

 

J Roach

M Tonkin

R Pearl

C Broad

L Adams

C Dand

J Winter

S Fielding

D Kerr

M McFadyen

B Oates

 

A Capp

M Angley

L Beenham

S Davis

J Fishwick

M Zovi

S Applegarth

B Millman

B McHugh

M O'Neil

L Thompson

 

D Moroney

J Paynter

A Sri Sanger

T Eshmade

J Gentle

C Bosman

S Rademacher

J Bartolo

H Cock

M Lee

L Combes

 

  

East Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Mullins

H Mullins

C Richardson

J Lehmann

B Dougall

M Cranmer

M Eichler

D Leigh

C Rees

J Miller

S Taylor

 

 

S Mason

L Fitzner

C Cialini

D Mullins

T Keen

L Smith

A Singh Grewal

R Buckley

C Fullgrabe

M McGregor-Cassady

L Sheridan

K Tregloan

 

A Anderson

A McGregor - Baptista

D Hoyle

H Cooray

C Cialini

M Favell

J Robins

R Altschwager

C Moran

M Lewis

A Icolaro

A Cranmer

 

C Nixon

J Richardson

T Robins

L Yates

D Bawden

H Cooray

A Duffield

S Norris

L Collins

A Walsh

D Cocks

S Higgins

 

 

Kensington District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Brown

J Panelli

T Brinsley

E Young

P Connelly

A Ross

A O'Brien

S McNeil

G Clarence

J Smith

D Worrall

 

S Schwerdt

J Dalton

H Lecamwasam

B Connelly

A Chapman

C Canny

S Blackmore

D Brown

E Greeves

S Aufderheide

E Opie

 

C Montgomery

S Ramakrishna

T McNeil

M Richardson

N O'Loughlin

M Sullivan

S Williams

M Cappelluti

S Gunning

M Jagdale

M Davies

 

B Johnswood

J Risby

H Barnes

B Frost

T Evans

B Clements

S Harms

S Porter

N Dhami

S Parker

A Slack

 

 

Northern Districts Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

M Thomas

T Pascoe

C Amundsen

K Pascoe

I Borgas

J Gatting

M Hanson

C Francis

J Bailey

S Marks

C Duval

 

P Hunter

T Gogoll

C Gattemayr

B Whyte

M Wright

T Burge

A Hewett

C Williams

A Perkins

T Goers

A Frick

 

T Panagiotou

F Noto

J Dent

S Suridge

J Pocock

A Arifi

J Mordaunt

K Giniotis

B Annear

L Hewett

J Marslen

 

W Hart

D Abeynayake

M Veprek

J Hoffman

T Bray

A Haider

B Mordaunt

J Ellul

S Ellul

M Horwood

J Jarrett

S Roy

 

  

Port Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Monger

C Sheedy

R Parker

J Hoffman

A Dilley

M Weeks

B McDonald

N Benton

S Chatto

S Gilmour

J Rosenthal

 

B Webber

P Cook

L Rivett

A Blakey

N Kartas

A Umpherston

T Badman

L Mc Coll

D Costanzo

J Foster

J Thomas

 

T Panagiotou

F Noto

J Dent

S Suridge

J Pocock

A Arifi

J Mordaunt

K Giniotis

B Annear

L Hewett

J Marslen

 

W Hart

D Abeynayake

M Veprek

J Hoffman

T Bray

A Haider

B Mordaunt

J Ellul

S Ellul

M Horwood

J Jarrett

S Roy

 

 

Prospect District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

S Miller

J Horskins

D Kelly

L Blunden

N Lopez

R Whiteley

H Byrnes Howe

J Boylan

M McCleary

R Keerthiwardena

R Fielke

 

A LeCornu

P Meaney

R Collins

J Milne

M McInerney

J Ross

R Premachandra

E Callan

D Perry

B Siebert

C Cook

N Brice

 

H Brennan

B Holdback

M Abasi

P Jeyakkumar

R Perry

D Gray

C Phillis

L Hutchinson

H Sytnyk

L Laverty

J Gracey

 

S Nagaraju

N Wilton

C Marchesi

M Sandford

D Hogan

H Wenk

B Francesca

W Matthews

S Naley

M Milne

T McCarron

 

 

Southern District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Sboro

H Stone

S Williams

N Bowen

B McCormack

M Sugg

J Barrett

D Laubscher

S Tanner

T Joraslafsky

R Barrett

 

J Riley

T Hynes

T Cotter-Gilles

C Franceschini

C O'Connor

J McCormack

P Jolly

J Chenoweth

A Cornelius

C McIvor

B Trigg

 

M Sumner

J Marshall

M Cuming

M Bruce

Tj Walton

A Zammit

D Bruce

N Kerr

J McDougall

B Rosenzweig

J Golding

 

A Zrim

S Ahmed

J Reid

S Narayanan

M Farquhar

A Turner

T Scott

A Steele

J Gurney

V Nizzola

W Schutt

 

  

Sturt District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Borgas

M Parker

W Latchford

B Davis

C Borgas

T Fell

M Schlicker

S Roberts

T Watson

Z Kulesza

S Claring-Bould

 

B Schlicker

H Robinson

D Wyatt

J Machin

C Harper

B Slater

C Sinclair

J Strange

R Middleton

A Schiller

L Parker

 

A Vanderzon

J Heaney

F Durham

H Latchford

N Cook

J Latchford

K Sinodinos

T Laity

M Partington

G Sandhu

C Parker

 

M Barber

A McFarlane

T Cheesman

J Moffa

B Adams

H Haysman

L Woolford

W House

T Aitchison

K Middleton

E Allan

 

  

West Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

H Drew

B Williams

B Renshaw

T Woolford

L Drennan

A Chad

A Smith

C Mickan

D Payne

D Cullen

B Hutchinson

 

C O'Reilly

J Crees

L Pastyn

D Voyzey

S Moroney

P Fisher

O McDowall

B Cocks

J Capel

M Ferraro

S Moss

 

B Pedler

B Wickham

T Negerman

D Clarke

A Hughes

D Joseph

A Haidari

M Schulze

T Maegraith

S Krieg

B Galletti

 

D Krieg

T Cousins

A Glazbrook

N Maegraith

T Derham

T Carey

A Coe

S Sultan

L Safi

U Safi

A Sonnenburg

 

 

Woodville District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Harris

C Tietjens

R Evans

A Sayers

S Coles

N Eckersley

C McInerney

A Bleakley

T Doimo

L Francesca

R Sawade

 

S McNally

M Blain

H Thoman

S Macey

B Turley

R Carter

W Peters

P Wilson

M Fregona

T Clark

J Wohling

 

B Cousins

L Marchioro

T Carter

B Gutsche

S Kapoor

G Peters

L Langmead

C Billett

T Forrest

A Maidment

J Barnett

 

M Huppatz

S Harrison

B Economou

J Pettit

J Reardon

L Hosie

C Nielsen

C Smith

T Pillion

J Smart

M Tanner

 

 

Team lists for West End Senior Grades Round 3

Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

S Cabot

M Cheek

NR Waller

S Raphael

D Payne

P Neate

J Barnes

C Valente

S Darling

A Lidiard

M Cormack

 

R Mc Lean

J Carver

L Lavender

C Macdonell

C Burnett

C Russo

R Hassan

E Ellis

S Krishnamurthy

C Geddie

B Dingle

 

G Heliotis

P Suri

F Powell

A Cormack

M Dyer

V Valente

S Madigan

J Erickson

J Diener

J Kempster

N Tandon

 

P Maddocks

S Powell

D Giri

S Buchanan

C Lithgow

W Marshallek

C Bullard

L Clark

H McCabe

B Heath

L Fernandes

 

 

Adelaide University Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

T Kohler-Cadmore

L Crocker

K Jeffs

P Allegretto

A Chauhan

J Hilditch

L Oswald-Jacobs

K Patil

N Bailey

P Wilson

B Hilliard

 

B Giarola

H Mugford

D Muldoon

L Mills

J Clark

A Catt

K Pegu

T Robertson

L Johnston

F Andrews

J Fisher

H Jones

 

L Smoker

R Stork

D Spraakman

A Tam

N Hussey

P Golding

R Afraz

K Pietrzak

S Lemm

S Atterton

D Chetry

 

C Millwood

J Venn

T Larwood

C Bentick

T Abbot

J Hoskin

S Jarwal

T Warne

J Edwards

B Palmer

A Laslett

 

 

Glenelg District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

C Bailey

T Plant

J Pudney

B Bullimore

A Carey

T Carter

N Clayfield

T Edwards

J Garrett

J Munting

M Nobes

 

J Roach

B Oates

R Pearl

C Broad

D Irvine

N Schollar

J Winter

J Douvlos

D Kerr

C Dand

A Patel

 

 

S Rice

J Paynter

L Beenham

M Zovi

S Applegarth

J Gentle

H Cock

P Gladigau

S Angove

M Chapman

N Rowe

 

  

Kensington District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Brown

D Worrall

J Panelli

E Young

P Connelly

A Ross

A O'Brien

S McNeil

G Clarence

J Smith

E Opie

 

S Schwerdt

H Lecamwasam

S Aufderheide

B Connelly

T Brinsley

A Chapman

N Mosey

C Canny

S Blackmore

D Brown

E Greeves

 

C Montgomery

M Jagdale

M Richardson

N O'Loughlin

M Sullivan

J Dalton

F Collis

M Cappelluti

S Gunning

C Woodham

 

B Johnswood

HJ Box

AS Rumbelow

BM Clements

S Harms

SJ Porter

 

 

 

 

 

 

Northern Districts Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

K Pascoe

T Pascoe

C Amundsen

M Thomas

I Borgas

J Gatting

M Hanson

C Francis

J Bailey

S Marks

C Duval

 

 

T Panagiotou

A Frick

T Gogoll

B Whyte

P Hunter

T Burge

C McLean

A Jones

C Williams

J Mordaunt

A Perkins

T Goers

 

W Hart

F Noto

C Gattemayr

T Panagiotou

A Hewett

J Pocock

A Arifi

K Giniotis

S Suridge

B Annear

L Hewett

J Dent

 

S Ireland

M Horwood

A Haider

W Hart

J Marslen

B Mordaunt

J Ellul

S Ellul

S Roy

R Cole

J Jarrett

S Thomas

 

 

Port Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Monger

J Rosenthal

R Parker

J Hoffman

A Dilley

B McDonald

M Weeks

N Benton

N Kartas

S Gilmour

C Sheedy

 

B Webber

P Cook

L Rivett

D Barber

A Blakey

A Umpherston

D Costanzo

J Foster

L Mc Coll

J Thomas

R Crute

 

J Ashby

J Daw

S Boehm

L Draper

L Reynolds

M Rifkaz

M Seekamp

M Renfrey

T Khalid

A Freeman

J Kessell

 

C Roberts

P Williams

B Brame

L Hammond

C Pivetta

P Finnie

D Frank

D Finnie

B Staszuk

D Beaney

J Wareing

 

    

Prospect District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

L Blunden

D Djukanovic

J Horskins

S Miller

N Lopez

R Whiteley

H Byrnes Howe

B Siebert

J Boylan

R Keerthiwardena

R Premachandra

 

A LeCornu

J Milne

D Kelly

M McInerney

R Perry

E Callan

D Perry

D Gray

M Hart

N Brice

J Gracey

 

S Nagaraju

B Francesca

R Collins

H Brennan

P Jeyakkumar

C Phillis

K Luthra

S Naley

L Hutchinson

B Holdback

L Laverty

 

M Andrew

C Marchesi

R Birse

Z McGahey

M Sandford

D Hogan

H Wenk

W Matthews

M Abbasi

M Milne

R Louis

N Wilton

 

 

Southern District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Sboro

S Williams

H Stone

C O'Connor

B McCormack

M Sugg

N Bowen

J Barrett

D Laubscher

S Tanner

G Putland

 

J Riley

T Cotter-Gilles

T Williamson

B Rosenzweig

J Chenoweth

C McIvor

A Cornelius

R Barrett

J McCormack

P Jolly

B Trigg

J Samarcq

 

M Sumner

B Rosenzweig

M Cuming

W Schutt

Tj Walton

A Zrim

A Zammit

D Bruce

N Kerr

A Turner

J Golding

J Marshall

 

M Bruce

S Ahmed

W Schutt

JK Rowe

S Narayanan

J McDougall

T Scott

A Steele

M Farquhar

J Gurney

V Nizzola

L Binning

 

 

Sturt District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Borgas

S Claring-Bould

M Dunn

B David

C Borgas

T Fell

A Gregory

J Weatherald

M Schlicker

S Roberts

Z Kulesza

 

 

B Schlicker

L Parker

D Wyatt

N Cook

T Watson

C Harper

B Slater

J Machin

R Middleton

A Schiller

M Parker

W Latchford

 

J Latchford

K Sinodinos

R Young

A Vanderzon

T Young

N Cook

T Laity

L Griffiths

N Van Eekeren

G Sandhu

F Durham

C Parker

 

A McFarlane

A Durbidge

R Woolford

J Moffa

W House

L Woolford

K Middleton

R Paterson

T Aitchison

M Barber

E Allan

 

  

Tea Tree Gully District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

T Evans

N Winter

T Cronin

S Reilly

M Cuconits

S Stolcman

T Davey

A Somerfield

M Weaver

I Sturmer

A Hosking

B Evans

 

J Holliday

S Nottle

J O'Hara

S Todd

A Mossop

S Payne

D Barbaro

D Stuart

I Sturmer

M Gibson

CL Graser

J Chapman

 

M Williams

B Atkinson

O Shattock

J Almond

C Zadow

S Agnew

M Gibson

M Cronin

C Polyak

M Hosking

J Macey

M Primer

 

L Simatos

P Hills

D Judd Smith

T Peirce

J Almond

Z Phillips

DJ Holliday

B Whitehead

A Brugioni

P Sleep

M Cronin

R Macintyre

L Atkinson

 

 

West Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

H Drew

P George

B Renshaw

C O'Reilly

L Drennan

J Burridge

A Chad

C Mickan

D Payne

D Cullen

D Drew

 

D Voyzey

O McDowall

S Johnson

T Maegraith

S Moroney

S Moss

P Fisher

A Smith

M Ferraro

J Crees

B Hutchinson

 

A Coe

T Cousins

M Schulze

T Ashby

A Hughes

D Clarke

B Pedler

B Cocks

D Joseph

T Carey

A Haidari

 

S Sultan

T Derham

N Nistico

A Rumbelow

A Sonnenburg

U Safi

A Ali

L Safi

J Muirhead

U Safi

L Pastyn

 

 

Woodville District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

C McInerney

C Tietjens

L Francesca

S Macey

A Sayers

S Coles

D Harris

N Eckersley

A Bleakley

T Andrews

H Nielsen

R Sawade

 

S McNally

R Evans

H Thoman

B Turley

T Doimo

R Carter

J Wohling

P Wilson

S Kapoor

M Fregona

T Clark

 

B Gutsche

T Carter

L Marchioro

B Cousins

G Peters

T Forrest

C Billett

A Maidment

L Langmead

C Smith

S Harrison

 

M Huppatz

C Nielsen

L Hosie

J Pettit

J Reardon

B Economou

R Kotwal

J Smart

C Smart

T Pillion

P Leonello

 

 

Team lists for West End Senior Grades Round 2

Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

S Cabot

A Lidiard

M Cormack

M Cheek

C Geddie

S Raphael

P Neate

J Barnes

C Valente

T Lawford

D Payne

S Darling

 

R Mc Lean

R Hassan

L Lavender

C Geddie

S Krishnamurthy

C Burnett

C Russo

E Ellis

C Macdonell

B Dingle

N Waller

J Carver

 

V Valente

F Powell

P Suri

B Dingle

G Heliotis

N Fisher

M DYER

J Erickson

N Tandon

A Cormack

J Kempster

J Diener

 

A Mc Lean

B Heath

C Bullard

N Fisher

D Giri

B Sutton

S Powell

S Buchanan

W Marshallek

C Lithgow

H McCabe

L Fernandes

 

 

Adelaide University Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

N Bailey

L Crocker

D Muldoon

A Chauhan

P Allegretto

K Patil

T Kohler-Cadmore

L Oswald-Jacobs

P Wilson

J Sykes

B Hilliard

 

L Johnston

H Jones

D Chetry

H Mugford

A Catt

J Clark

L Mills

K Pegu

T Robertson

B Giarola

J Fisher

F Andrews

 

L Smoker

D Spraakman

B Palmer

A Tam

P Golding

N Hussey

R Afraz

K Pietrzak

S Redfern

S Atterton

S Lemm

 

C Millwood

T Larwood

J Venn

T Abbot

J Hoskin

S Chaudhary

T Warne

J Edwards

B Hilliard

R Stork

H Mehta

 

 

East Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Mullins

H Mullins

C Rees

A Singh Grewal

J Miller

J Lehmann

B Dougall

M Cranmer

K Richardson

A Zampa

L Robins

M Eichler

D Leigh

 

 

 

 

 

Kensington District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

 

 

 

 

 

Northern Districts Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

P Hunter

C Williams

C Amundsen

K Pascoe

I Borgas

J Gatting

M Hanson

C Francis

S Marks

J Bailey

C Duval

 

M Thomas

T Gogoll

A Frick

B Whyte

M Wright

C McLean

T Burge

A Jones

T Pascoe

J Mordaunt

A Perkins

 

A Hewett

C Gattemayr

J Dent

T Panagiotou

J Pocock

A Arifi

K Giniotis

T Wilson

L Hewett

B Annear

T Goers

 

T Bray

M Horwood

S Roy

W Hart

S Suridge

B Mordaunt

J Ellul

J Marslen

R Cole

S Ellul

J Jarrett

 

 

Port Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Monger

J Rosenthal

R Parker

J Hoffman

A Dilley

B McDonald

M Weeks

N Benton

S Chatto

S Gilmour

C Sheedy

 

B Webber

J Thomas

P Cook

D Barber

A Blakey

ACUmpherston

T Badman

D Costanzo

J Foster

L Mc Coll

LT Rivett

 

L Draper

J Daw

D Lowe

L Reynolds

J Fisher

T Khalid

L Coates

M Seekamp

M Renfrey

A Freeman

J Kessell

 

J Ashby

B Brame

SL Boehm

M Rifkaz

J Brunsdon

L Hammond

P Finnie

W Abineri

D Finnie

C Pivetta

B Staszuk

 

 

Prospect District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

L Blunden

M McCleary

R Keerthiwardena

N Lopez

R Whiteley

H Byrnes Howe

R Premachandra

B Siebert

P Meaney

J Horskins

S Miller

 

M McINERNEY

N Brice

D Kelly

J Boylan

E Callan

M Hart

D Djukanovic

J Gracey

J Milne

A LeCornu

D Gray

 

S Nagaraju

B Francesca

M Abasi

P Jeyakkumar

C Phillis

K Luthra

S Naley

H Brennan

L Hutchinson

R Collins

H Wenk

 

DK Hogan

M Milne

T Andrew

W Matthews

T McCarron

N Wilton

R Louis

C Marchesi

M Abbasi

R Birse

 

 

Southern District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Sboro

H Stone

T Williamson

G Putland

C O'Connor

B McCormack

M Sugg

J Barrett

D Laubscher

S Tanner

T Joraslafsky

S Williams

 

J Riley

T Cotter-Gilles

B Trigg

T Williamson

T Walton

C Franceschini

J Chenoweth

C McIvor

A Cornelius

J McCormack

P Jolly

B Rosenzweig

 

M Sumner

M Cuming

W Schutt

B Trigg

A Zrim

A Zammit

A Steele

D Bruce

A Turner

J Golding

J Samarcq

J Marshall

 

B Kerr

J Rowe

V Nizzola

W Schutt

M Bruce

S Narayanan

J McDougall

M Farquhar

J Gurney

J Reid

L Binning

S Ahmed

 

 

Sturt District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Borgas

S Claring-Bould

M Dunn

B DAVIS

T Fell

C Borgas

A Gregory

M Schlicker

J Weatherald

S Roberts

Z Kulesza

 

B Slater

W Latchford

D Wyatt

T Watson

J Machin

A Vanderzon

B Schlicker

A Schiller

R Middleton

M Parker

L Parker

 

 

J Latchford

C Parker

F Durham

T Young

C Harper

N Cook

T Laity

L Griffiths

N Van Eekeren

G Sandhu

J Heaney

 

 

A McFarlane

M Quire

B Hopgood

J Baird

K Sinodinos

J Moffa

W House

L Woolford

J House

K Middleton

M Barber

 

 

Tea Tree Gully District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

T Evans

T Cronin

S Reilly

M Cuconits

A Hosking

T Davey

A Somerfield

S Stolcman

M Weaver

B Evans

N Winter

 

J Holliday

J O'Hara

S Todd

A Hunter

A Mossop

D Barbaro

I Sturmer

M Gibson

C Graser

J Chapman

S Nottle

 

M Williams

O Shattock

J Almond

C Zadow

R Johnson

C Polyak

M Cronin

B Whitehead

J Macey

M Primer

B Atkinson

 

 

L Simatos

T Peirce

B Romeo

Z Phillips

D Holliday

A Brugioni

S Agnew

S Anderson

L Atkinson

P Hills

D Judd Smith

 

 

West Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Chad

D Voyzey

C O'Reilly

J Burridge

C Mickan

D Drew

D Payne

B Hutchinson

B Williams

L Drennan

T Woolford

 

A Smith

T Maegraith

S Moroney

P Fisher

S Moss

D Clarke

J Crees

L Pastyn

B Renshaw

J Capel

M Ferraro

 

B Pedler

A Hughes

T Negerman

B Galletti

O McDowall

B Cocks

A Coe

S Krieg

D Joseph

A Haidari

T Carey

 

J Dugan

A Ali

T Cousins

D Krieg

A Sonnenburg

S Sultan

U Safi

T Ashby

L Safi

S Johnson

 

 

Woodville District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Harris

R Sawade

C Tietjens

R Evans

C McInerney

S Coles

N Eckersley

A Sayers

A Bleakley

T Andrews

B Turley

H Nielsen

 

S McNally

R Evans

H Thoman

M Fregona

S Macey

T Doimo

R Carter

J Birchmore

P Wilson

L Francesca

S Kapoor

T Clark

 

B Cousins

T Carter

J Wohling

A Maidment

J Cantley

M Fregona

G Peters

D Kokotis

C Billett

C Smith

J Pettit

M Blain

 

A Perotta

J Smart

B Economou

T Pillion

B Gutsche

M Huppatz

T Forrest

L Langmead

A Maidment

J Reardon

L Marchioro

S Harrison

 

 

 

 

Team lists for West End Senior Grades Round 1 

Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

S Cabot

M Cormack

M Cheek

R Hassan

S Raphael

S Darling

J BARNES

T Lawford

P Neate

D PAYNE

C Valente

A Lidiard

R Mc Lean

N Waller

P Suri

S Krishnamurthy

C Geddie

C Burnett

C Russo

E Ellis

F Powell

C Macdonell

B Dingle

P Maddocks

J Kempster

V Valente

B Heath

G Heliotis

N Fisher

J Erickson

S Madigan

N Tandon

A Cormack

A Mc LEAN

M DYER

L Fernandes

J Greatrex

D Giri

B Sutton

S Powell

S Buchanan

W MARSHALLEK

C Lithgow

H McCabe

 

East Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Singh Grewal

L Robins

C Rees

M Cranmer

B Dougall

M Eichler

J Lehmann

D Leigh

A Mullins

H Mullins

J Miller

A Cranmer

M Quinn

R Buckley

C Fullgrabe

T Keen

M McGregor-Cassady

S Mason

C Richardson

S Taylor

K Tregloan

L Smith

R Altschwager

J Robins

L Sheridan

A Anderson

C Cialini

C Eichler

M Favell

L Fitzner

M Lewis

D Mullins

C Moran

D Cocks

T ROBINS

D Hoyle

H Cooray

D Bawden

A Duffield

S Higgins

J Grieger

C Nixon

S Norris

J Richardson

 

Glenelg District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

A Carey

J Pudney

N Clayfield

J Botha

T Carter

C Bailey

M Nobes

T Doropoulos

T Plant

B Bullimore

N Schollar

J Munting

J Roach

R Pearl

B McHugh

N Schollar

C Broad

J Douvlos

J Winter

D Kerr

J Fishwick

A Patel

T Edwards

B Oates

L Adams

L Combes

M Angley

J Fishwick

S Rice

A Capp

S Fielding

M McFadyen

A Bull

M Mills

N Fox

M Tonkin 

S Davis

J Paynter

L Combes

J Nicolson

S Applegarth

S Rademacher

J Gentle

B Millman

H Cock

L Beenham

M O'Neil

 

Kensington District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

M Klinger

H Lecamwasam

E Opie

E Young

A Ross

G Clarence

J Panelli

J Brown

S McNeil

P Connelly

J Smith

T Brinsley

C Canny

S Aufderheide

S Schwerdt

M Jagdale

S BLACKMORE

D Brown

B Connelly

E Greeves

J Leiman

N Mosey

N O'Loughlin

M Richardson

M Cappelluti

J Dalton

F Collis

M Davies

S Gunning

T McNeil

S Williams

C Woodham

D Worrall

C Montgomery

H Barnes

N Dhami

A Bate

A Slack

B Williamson

B JOHNSWOOD

B Frost

B Clements

S Harms

J Risby

S Porter 

 

Northern Districts Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

M Thomas

AL Frick

C Amundsen

P Hunter

*I Borgas

JS Gatting

MA Hanson

+C Francis

SA Marks

C Duval

CD Williams

A Perkins

C Gattemayr

A Jones

T Burge

T Panagiotou

T Wilson

C McLean

K Pascoe

J Mordaunt

T Goers

B Whyte

B Annear

J Pocock

A Arifi

L Hewett

A Hewett

K Giniotis

M Horwood

F Noto

T Bray

S Suridge

J Dent

J Ellul

A Arifi

S Roy

D Abeynayake

S Ellul

W Hart

B Mordaunt

J Jarrett

S Burger

R Cole

J Conway-James

 

Port Adelaide Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

 

 

 

 

 

Prospect District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

L Blunden

P Meaney

J Horskins

S Miller

A LeCornu

N Lopez

R Whiteley

H Byrnes Howe

R Premachandra

B Siebert

J Ross

R Fielke

R Perry

J Milne

R Collins

J Horskins

M McINERNEY

J Boylan

E Callan

R Keerthiwardena

D Perry

M Hart

D Djukanovic

J Gracey

S Nagaraju

L Laverty

D Kelly

R Collins

D Gray

P Jeyakkumar

C Phillis

K Luthra

S Naley

N Brice

H Brennan

L Hutchinson

D Hogan

R Birse

N Brice

T Andrew

H Wenk

M Abasi

W Matthews

T McCarron

B Francesca

N Wilton

R Louis

 

Southern District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

S Tanner

T Williamson

H Stone

D Sboro

B McCormack

N Bowen

J Barrett

M Sugg

D Laubscher

S Williams

T Joraslafsky

J Riley

P Jolly

B Rosenzweig

C O'Connor

C Franceschini

J Chenoweth

J deHeus

C McIvor

A Cornelius

J McCormack

B Trigg

N Kerr

J Marshall

T Cotter-Gilles

M Sumner

A Zammit

T Walton

T Scott

A Turner

J Golding

J Samarcq

V Nizzola

B Kerr

W Schutt

J Reid

A Zrim

S Narayanan

J McDougall

D Bruce

A Steele

M Farquhar

J Gurney

M Cuming

 

Sturt District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J BORGAS

S Claring-Bould

M Dunn

B DAVIS

T Fell

C Borgas

A Gregory

M Schlicker

J Weatherald

S Roberts

Z Kulesza

B Slater

W Latchford

D Wyatt

T Watson

C Harper

A Vanderzon

B Schlicker

A SCHILLER

R Middleton

M Parker

L Parker

T Laity

N Van Eekeren

J Heaney

J Latchford

T Young

J Machin

L Griffiths

C Parker

F Durham

N Cook

H Robinson

J Moffa

K Sinodinos

G Sandhu

L Woolford

T Aitchison

A McFarlane

C Nyland

M Barber

K Middleton

J Baird

W House

 

Tea Tree Gully District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

J Holliday

B Evans

N Winter

T Cronin

J O'Hara

T Evans

M Cuconits

T Head

T Davey

A Somerfield

S Stolcman

A Hosking

M Weaver

A Hunter

J Chapman

M Primer

S Reilly

S Todd

J Holliday

A Mossop

S Payne

A Hosking

D Barbaro

D Stuart

I Sturmer

R Rostrom

R Johnson

C Graeber

O Shattock

C Zadow

B Whitehead

C Polyak

M Cronin

D Barbaro

A Hunter

T Almond

S Nottle

P Sleep

T Oakley

T Peirce

S Macintyre

M Cronin

L Simatos

Z Phillips

M Williams

A Brugioni

S Anderson

J Macey

D Judd Smith

 

West Torrens District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

K Smith

B Williams

S Johnson

P George

H Drew

A Chad

J Burridge

C Mickan

D Drew

D Payne

D Cullen

B Hutchinson

T Woolford

B Renshaw

T Negerman

B Hutchinson

D Voyzey

C O'Reilly

A Smith

P Fisher

S Moss

D Clarke

J Crees

L Pastyn

B Pedler

D Joseph

A Haidari

D Clarke

J Capel

M Ferraro

B Galletti

T Maegraith

O McDowall

B Cocks

A Coe

S Krieg

J Okello

W Plush

D Joseph

T Dugan

J Dugan

A Hughes

T Cousins

D Krieg

A Sonnenburg

S Sultan

U Safi

 

Woodville District Cricket Club

 

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

D Harris

L Francesca

C Tietjens

C Sayers

C McInerney

S Coles

A SAYERS

A Bleakley

T Andrews

B Turley

H Nielsen

R Sawade

S McNally

R Evans

H THOMAN

B Turley

S Macey

T DOIMO

R CARTER

J BIRCHMORE

P Wilson

J Cantley

S KAPOOR

T Clark

B COUSINS

M Blain

T Carter

J Cantley

B GUTSCHE

M FREGONA

G Peters

D Kokotis

C NIELSEN

C Billett

C SMITH

J PETTIT

A Perotta

J SMART

R Kotwal

C NIELSEN

M Huppatz

T FORREST

J WOHLING

L LANGMEAD

A Maidment

J REARDON

L Marchioro

S Harrison


Team Lists for West End One Day Cup Round 1

Saturday 12 October 2013

 

Northern Districts

Tea Tree Gully

M Thomas

T Pascoe

C Amundsen

A Arifi

K Pascoe

J Bailey

J Gatting

M Hanson

T Burge

P Hunter

C Duval

T Goers

A Mossop

T Cronin

J O'Hara

M Cuconits

T Head

T Davey

A Somerfield

S Stolcman

A Hosking

L Winter

B Evans

 

 

Kensington

West Torrens

 

H Drew

B Renshaw

L Pastyn

C O'Reilly

B Hutchinson

S Moss

A Chad

J Burridge

A Smith

P Fisher

C Mickan

B Williams

J Crees

 

Glenelg

Woodville

T Plant

R Pearl

N Clayfield

D Miller

D Irvine

C Dand

P Page Jnr

N Schollar

J Winter

D Kerr

T Edwards

H Cunningham

A Sayers

R Sawade

R Evans

S McNally

B Turley

S Macey

L Francesca

C Tietjens

R Carter

W Peters

T Doimo

 

 

Prospect

Adelaide

 

S Cabot

P Suri

N Waller

E Ellis

P Neate

C Geddie

S Darling

D Payne

S Krishnamurthy

J Craig

A Lidiard

M Cheek

 

Southern District

Port Adelaide

S Tanner

J McCormack

P Jolly

H Stone

B McCormack

N Bowen

M Sugg

D Laubscher

G Putland

S Williams

D Sboro

T Williamson

D Monger

S Chatto

C Sheedy

T Badman

B Webber

M Weeks

D Barber

J Rosenthal

J Foster

R Parker

P Cook

N Kartas

 

East Torrens

Sturt

 

B Davis

L Griffiths

M Parker

T Watson

W Latchford

J Weatherald

T Fell

M Schlicker

S Roberts

C Harper

B Slater

Z Kulesza

M Partington

Sunday 27 October 2013

SACA U19 v Adelaide University